JAK POWSTAŁY MATERIAŁY

Materiały, które udało nam się przygotować we współpracy z pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie to materiały, które są wyjściem na przeciw oczekiwaniom Klinetów szukającym szybkich metod nauczania języków obcych – zwłaszcza metod szybkiej nauki mówienia w języku obcym a tym samym oczekującym takich metod nauczania od szkół językowych.

Powstawały one przez bardzo długi okres czasu – były one dokładnie sprawdzane i na bieżąco konsultowane, tak aby ostatecznie ich wartość merytoryczna i naukowa szła w parze z łatwością przyswajania.

Autorzy materiałów, opracowali je bardzo starannie, kompleksowo i nowocześnie. Obejmują one swym zakresem słownictwo i struktury gramatyczno – semantyczne, pozwalające osiągnąć poziom języka, który umożliwia swobodną komunikację – składa się na to od 4500 do 5500 słów i zwrotów wraz z całą potrzebną do tego celu gramatyką.

Materiał do nauki języka niemieckiego dodatkowo został tak przygotowany by student po ukończeniu kursu osiągnął poziom egzaminu Zentrale Mittelstufenprüfung (C1) Instytutu im. Goethego i mógł do niego w pełni przygotowany przystąpić. Autorzy tych materiałów to również egzaminatorzy w tym Instytucie.